Hrvatski
English
Deutsch
Slovenščina
Italiano
Čeština
Slovenčina
Nederlands
Français
Magyar
Polski
Svenska

Stranden Čelina – Omiš

Mellersta Dalmatien

Omiš

Pošalji svoj sadržaj

Kommentar eller Upgrade this article, skriva en ny. Registrering krävs inte
article
Läge
Omiš
25.02.2017. 15:40 dodajeIvan

Stenstranden Čelina är delvis murad i sten, och på vissa ställen har betongplattformar anlagts. Den är populär bland gäster från närliggande lägenheter och är en utmärkt plats att tillbringa en dag i solen på. I närheten finns inget café eller andra serveringsställen, men de flesta behöver inte det heller. Som vi redan nämnt är strandens vanligaste gäster egentligen gäster från de privata boenden som ligger i den omedelbara närheten. Till största delen ligger stranden ständigt i solen, men det finns några platser med skugga. Om ni har beslutat er för att stanna här hela dagen, så länge solen skiner, smörj er då väl med solkräm och ta med ett parasoll om ni har ett.

Rekommendation: Plaža Stanići.

Privat boende i Omiš – direkt från ägarna

Alla boenden i Omiš →

Följ oss på Facebook för fler artiklar om Kroatien. Dela artikeln med knapparna till höger. Tack!
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala
Void()